Як класти тротуарну плитку: поради та рекомендації

"Офіційний сайт ВИРОБИ З БЕТОНУ" href="http://vurobu-z-betony.com.ua| Офіційний сайт ВИРОБИ З БЕТОНУ

Виробництво тротуарної плитки сьогодні набуло колосальні масштаби, причому не тільки в промислових, але і в домашніх умовах. Не дивно, що цей облицювальний матеріал придбав величезну популярність при оформленні садових доріжок, тротуарів тощо. Однак перш ніж приступити до благоустрою прилеглої до вашого будинку території, потрібно з`ясувати, як класти тротуарну плитку правильно.

 

Часто цей матеріал називають бруківкою. Схем її укладання існує чимало, найпопулярніші з них - це ялинка, стовпчик і цегляна кладка. Цей матеріал тим і хороший, що мостити доріжки і тротуари з його допомогою дуже легко. А ділянки, на яких використана бруківка різних кольорів, виглядають дуже акуратно і ошатно. Отже, як правильно покласти тротуарну плитку? Розглянемо основні етапи робіт.

Для початку потрібно ознайомитися з деякими порадами, які будуть корисні при підготовці та укладання плитки. Купуючи бруківку, потрібно враховувати відходи, які утворюються від різання. Їх кількість залежить від форми плитки і від способу укладання.

Перед тим як класти тротуарну плитку, необхідно зняти з обраної ділянки верхній шар грунту на глибину не менше п`ятнадцяти сантиметрів. Також слід очистити місце від сміття і коріння рослин. Далі слід розмітити передбачуваний ділянку з урахуванням ухилу. Щоб дощові і талі води відходили краще, в деяких випадках рекомендується влаштувати дренаж.

Наступним вашим кроком має стати укочення або утрамбовка грунту. Вона проводиться будь-яким відомим вам способом. Перед тим як класти тротуарну плитку, необхідно розмітити майбутню доріжку і спорудити бордюри. Для цього потрібно вирити канавки, куди встановлюються бордюрні камені. Утрамбовану доріжку необхідно викласти геотекстилем. Це робиться для того, щоб в процесі експлуатації замощення ділянка не деформувався.

В якості підстави для тротуарної плитки потрібно зробити «подушку» з щебеню і піску. Вона влаштовується незалежно від того, який спосіб укладання ви вибрали: на суху суміш або на розчин. Робиться "подушка" так: вся поверхня ділянки засипається шаром щебеню середньої фракції. Шар необхідно полити водою і ретельно утрамбувати. Слідом необхідно насипати шар піску, який треба також зволожити і вирівняти. Варто зауважити, що фахівці пропонують безліч способів того, як правильно укласти тротуарну плитку на дачі. Деякі майстри рекомендують залити цементний розчин відразу на шар щебеню, минаючи пісок, а інші поміщають на піщаний шар арматурну сітку. Фахівці також радять заливати стяжку НЕ бетоном, а розчином плиткового клею.

Перед тим як класти тротуарну плитку, варто врахувати, що в процесі роботи необхідно відразу формувати доріжку і дотримуватися рівень укладання матеріалу. Бруківку потрібно укладати на готову «подушку», після чого слід утрамбувати її за допомогою киянки або віброплити. Можна класти плитку не тільки традиційним, але і сухим способом. Робиться це так: цементно-піщану суміш необхідно насипати на покладену бруківку і розподілити по всіх швах. Залишки треба вимести щіткою, а саму плитку ретельно полити водою так, щоб рідина проникла в усі щілини. Незабаром суміш затвердіє, а ваша доріжка буде радувати око акуратністю і красою.