Корисні поради: як класти бруківку?

"Офіційний сайт ВИРОБИ З БЕТОНУ" href="http://vurobu-z-betony.com.ua| Офіційний сайт ВИРОБИ З БЕТОНУ

Як класти бруківку своїми руками і який матеріал вибрати? Сьогодні бруківка стає все більше популярною через свою міцності, довговічності, сучасності та ряду переваг, до яких можна віднести зручність, ремонтопридатність, екологічність і довговічність. Дане покриття прекрасно підійде для мощення тротуару, доріжки або дачного дворика, змінивши, таким чином, звичний вигляд заміського будинку. Господарі, які вирішили прикрасити присадибну територію даним матеріалом, першим ділом задаються питанням: "Як класти бруківку?" Дана процедура є досить трудомісткою, вимагає наявності певних навичок та інструментів. У першу чергу необхідно вибрати породу каменя. Найчастіше це граніт, габро або базальт, так як саме такі породи вважаються найбільш довговічними і якісними. Важливо вибрати камінь, який найбільш гармонійно виглядатиме на даній території, розрахувати і скласти проект ділянки, підібрати метод підготовки підстави, на яке буде укладатися матеріал і визначити рівень трудомісткості робіт.

 

Необхідні матеріали

Далі необхідно перевірити наявність необхідних інструментів або придбати їх в будь-якому будівельному магазині. Слід також зібрати інформацію про те, як класти бруківку. Перед початком робіт потрібно переконатися в наявності самої бруківки, мірної стрічки, щебеню, піску, джерела води, молотка, лопати, пиломатеріалів і трамбування. Потрібно бути готовим до того, що в процесі роботи завжди може знадобитися щось ще. При складанні проекту потрібно розібратися з умовами експлуатації майбутнього покриття, а саме чи буде воно грати роль пішохідної зони, стоянки для автомобілів або ж стане проїзний зоною для вантажного транспорту. Від цього залежить вибір підстави для каменю, необхідні матеріали і технологія.

Способи укладання

Як правильно класти бруківку? Способів укладання матеріалу всього три: віялоподібні, рядний і довільний. Важливим моментом при будь-якому способі є точне виконання технології. По-перше, потрібно оцінити масштаб задуманого. Якщо планується невелика доріжка, то початківець будівельник зможе викласти її самостійно, а якщо мова йде про більш великій території, доцільніше до даного процесу залучити професіоналів. Потім відбувається розмітка території за допомогою кілочків і натягнутої на них мотузки. У плані обов`язково повинен бути передбачений відвід води із зазначеними водостоками і необхідним ухилом, становлять не більше 5 мм на кожен метр, для безперешкодного стікання рідини. Якщо не приділити цьому питанню належної уваги, пізніше вода стане збиратися під покриттям, розмиваючи підставу і руйнуючи кладку.

Готуємо місце перед початком робіт

У даному питанні дуже важлива передбачувана навантаження на камінь, від якої залежить товщина підкладки. Перед роботою прибирають верхній ґрунтовий шар на таку глибину, яка спокійно вмістить шар піску, гравію і сам матеріал. Тип основи під матеріал залежить від передбачуваного навантаження. Розрізняють три його види: під пішохідні стежки з помірним рухом використовується піщана подушка- для доріжок з посиленим рухом пішоходів і автомобілів застосовується гравійно-піщану покриття-для основи під вантажні автомобілі роблять подушку з бетону. Після вибору підстави починається процес трамбування, який можна провести і підручними засобами.

Секрети укладання

Останній і найважливіше питання - це укладання самого каменю. Під час даного процесу потрібно робити все максимально акуратно і не поспішати. Слід починати працювати з головними елементами, переходячи до менш значущим, адже від цього етапу безпосередньо залежить зовнішній вигляд кладки. Не менш значущим питанням є те, як класти бруківку під час дощу. У дощовий період цього робити категорично не можна. Так само, як не можна і наповнювати шви піщано-цементною сумішшю, щоб не допустити руйнування покриття. Адже при змінах температури камінь змінює свій об`єм, тому покриття повинне мати здатність до амортизації.